Stowarzyszenie Esteka
Jeden Procent OPP 1%
Ośrodek Hipoterapii EURATUS
Akcja Lato, obozy, kolonie, warsztaty
Fundacja Leonardo
Bezpłatny Miesięcznik Nasze Miasto
Kluby specjalnościowe
Wigilia przy szopce w Tarnobrzegu
Echo Dnia, Publication date: 2010-12-23

Zobacz orginalny artykuł

Echo Dnia, Grzegorz Lipiec

Wigilia przy szopce w Tarnobrzegu

Dziś, 23 grudnia każdy mieszkaniec Tarnobrzega będzie mógł uczestniczyć w wieczerzy wigilijnych na placu Bartosza Głowackiego.

Wigilia dla wszystkich mieszkańców Tarnobrzega po czteroletniej przerwie, ponownie zostanie zorganizowana w tym roku.
Powrót wieczerzy "pod chmurkę”, w otoczeniu żywej szopki i pachnącej choinki, to głównie zasługa Stanisława Uziela, prezes stowarzyszenia "Nasz Tarnobrzeg”, który dziewięć lat temu zapoczątkował organizację wieczerzy dla mieszkańców miasta.

ŚWIĄTECZNIE I GORĄCO
Przygotowania do wieczerzy idą pełną parą. W Tarnobrzegu i okolicy, tylko nieliczni odmawiają pomocy radnemu Uzielowi. Pomoc w organizacji przedsięwzięcia zadeklarowała już dyrekcja Aresztu Śledczego w Chmielowie oraz wojsko z Nowej Dęby. Pomocną dłoń podali już członkowie Stowarzyszenia ESTEKA z Tarnobrzega, którzy dostarczą do szopki żywe zwierzęta. Czas swoimi występami umilać będą także artyści z zespołów Dzikowianie, Cyganianki i Lasowiaczki.

PACZKA Z ŻYWNOŚCIĄ
Najbardziej potrzebujący otrzymają specjalnie przygotowane świąteczne paczki przygotowane przez Tarnobrzeski Bank Żywności. - Każda paczka będzie ważyła prawie 11 kilogramów - zapowiada Czesław Łuszczki, prezes Tarnobrzeskiego Banku Żywności. - W paczce będzie ser żółty, ser topiony, mleko w proszku, mleko zwykle i herbatniki. Będzie także mąką, kasza, płatki i musli.
W poprzednich latach, bank wydał podczas wieczerzy około 300 paczek. W tym roku, będzie ich pół tysiąca. - Jeśli będzie potrzeba, to dowieziemy żywności - zapewnił Czesław Łuszczki.
Wigilia na placu Bartosza Głowackiego rozpocznie się dziś o godzinie 15.30 od wspólnej modlitwy.

OPŁATEK W DOMU KULTURY
W piątek o godzinie 11 w Wigilię Bożego Narodzenia Środowiskowy Domu Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej organizuje opłatek wigilijny dla wspólnoty mieszkańców spółdzielni. Na stołach nie zabraknie tradycyjnych wigilijnych potraw, a przed wieczerzą zgromadzeni łamiąc się opłatkiem będą życzyć sobie zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Twoje wsparcie dla stowarzyszenia Esteka:
darowizna on-line
przekaż 1% podatku
darowizna rzeczowa
zostań wolonatriuszem
[Zamknij okno]